Kryebashkiakja Voltana Ademi i përgjigjet kryeministrit Edi Rama për deklaratat e bëra nga Cërriku. Ndërsa Rama tha se deklaratat e Ademit për molotovin tregonin derexhenë ku ishte katandisur opozita, kjo e fundit tregohet edhe më e ashpër.

Ademi e quan Ramën kryeministër të Avdylajve dhe i vë kusht deri ditën e shtunë. Pas publikimit të përgjimeve t% Bild, ajo thotë se Rama duhet të zgjedhë mes zgjedhjeve dhe qelive 339/1 ose 184.