Politika ne fund te dites eshte shifra dhe ne pushtet te sjellin votat dhe mbeshtetja e qytetareve.

E si per te kuptuar se ku qendrojne sot dy partite kryesore ne Shqiperi, PS dhe PD, mjafton t’i hedhim nje sy takimeve te sekretarit te pergjithshem te PS dhe kryetarit  te PD sot, njeri ne oren 16:00 ne Elbasan (Taulant Balla) dhe tjetri ne oren 17:00 ne Shkoder (Lulzim Basha).

Pamjet video tregojne qarte mbeshtetjen per njeren dhe tjetren parti, por ajo qe eshte interesante, eshte fakti se si PS ashtu edhe Basha e dine se sa mbeshtetje kane respektivisht. Ndaj, PS ka zgjedhur Pallatin e Sportit qe nxe rreth 4 mije persona, ndersa Basha vazhdon takimet neper holle hotelesh dhe lokale qe nxene deri ne 100-150 persona.

Me poshte po ju sjellim pamjet nga secili aktivitet, per te pare e kuptuar se si qendrojne kuotat sot, pertej retorikes politike./Lexo.al

Aktiviteti i PS:

Aktiviteti i Lulzim Bashes:

Foto te marra nga ATSH, mbi aktivitetin e PS sot ne Elbasan: