Derbi i kryeqytetit pas shumë vitesh u fitua nga ekipi bardheblu i Tiranës me rezultati 2-1 por situata pas ndeshjes është tensionuar.

Siç e shihni në videon e mëposhtme të siguruar nga stafi jonë, tifozët janë përplasur me njëri tjetrin në disa vende të ndryshme duke krijuar dhe incidente.

Video e përplasjes: