Dinamo e Zagrebit ka fituar 1-0 përballë Atalantës në Champions Leaguen e të rinjve.

Takimi u fitua minimalisht, dhe goli i vetëm u shënua nga një shkodran, në minutën e 49-të të takimit.

Bëhet fjalë për 18-vjeçari, Arif Amuli, u shërbye saktë në hyrje të zonës, dhe pasi shmangu me mjeshtëri një mbrojtës, i vetëm me portierin e Atalantës nuk e pati aspak të vështirë për të çuar topin në fundin e rrjetës.