Wesley Sneijder duket se po e shijon si duhet largimin nga futbolli. Legjenda holandeze që vari këpucët në gozhdë është shfaqur në një formë skandaloze në stadium.

Ai mban një pije në dorë dhe ka fituar disa kilogramë të mirë. Ish-sulmuesi i Interit, një nga protagonistët e tripletës së famshme të zikaltërve, nuk po kalon momente të mira as në jetën personale. 35-vjeçari e ka tepruar me alkoolin, por ka mosmarrëveshje dhe me gruan e tij.