Në ndeshjen që po zhvillohet midis Man Cityt dhe Tottenham ka ndodhur dhe një incident interesant.

Guardiola dhe Aguero u përplasën midis tyre pasi tekniku spanjoll vendosi që ta zëvendësoi.

Mes dyshes pati një debat të ashpër pasi argjentinasi nuk e pëlqeu faktin që Guardiola vendosi që ta zëvendësoi.

Marrëdhëniet midis tyre kanë qenë gjithmonë të ftohta, dhe kjo u pa qartë në ndeshjen e sotme