Filmi më i ri i Bes Kallakut, Falco,  do të jetë në të gjitha kinematë e vendit nga data 20 nëntor. Aktorja kryesore, Bleona Qerreti, luan rolin e një politikaneje dhe quhet Frida Kodra. Sot ajo ka zbuluar një pjesë nga filmi, me anë të një video të shkurtër dhe ne nuk mundëm ta mbajmë të qeshurën nga interpretimi i saj. Madje edhe Bleona vetë, në një moment ia ka plasur gazit.

 

Në film do të marrin pjesë një sërë aktorësh të njohur. Pak më parë Bes Kallaku, njoftoi se ky film është një pasqyrim i politikës shqiptare në mënyrën më komike të mundshme.