Rakitic dhe Frenkie de Jong janë duke dhuruar spektakël në mesfushën e Barcelonës.

Talenti holandez shkëlqeu në fitoren e Barcelonës 5-2 kundër Valencias. Siç mund ta shihni në videon më poshtë De Jong bën një vrapim të pabesueshëm për të mos u ndalur nga askush.

Ndërsa të njëjtin sprint bëri edhe Rakitic.