Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë i vitit nga FIFA, duke lënë prapa Cristiano Ronaldon dhe Virgil Van Dijk.

Por mbërritja e Leo Messit në ceremoninë e FIFA-s mbrëmë ishte aspak e këndshme për gazetaren dhe udhëheqësen e tapetit të gjelbër. Kjo pasi argjentinasi njoroi gazetaren duke mos i ndaluar për intervistë. Shikoni reagimin e Messit.