Në mediat sociale po bëjnë xhiron e botës imazhet e kapitenit të Liverpool Henderson, në lot me babanë e tij Brian, i cili fitoi betejën kundër kancerit.

Gëzimi për Ligën e Kampionëve të sapo fituar dhe lotët, midis emocioneve dhe lumturisë, në përqafimin e pafund me babain në anën tjetër. Është nata e veçantë e kapitenit të Liverpulit, Jordan Henderson: përkushtimi për triumfin shkoi tek babai i tij, Brian, i cili fitoi betejën më të vështirë kundër kancerit të fytit.”Ai është një njeri shumë krenar dhe nuk donte që unë ta shihja atë ndërkohë që ai ishte duke u kuruar – tha mesfushori i Reds – e dija se e vetmja gjë që mund të bëja, e vetmja mënyrë që unë mund ta ndihmoja atë ishte të luaja mirë sepse e dija se ai më shikonte. ”

Në atë përqafim një jetë të tërë!