Po luhet në “Mapei Stadium” sfida mes Interit dhe Sassuolos, vlefshme për javën e 8-të të Serie-A.

Zikaltërit kanë kaluar sërish në avantazh 2-1përballë Sassuolos.

Ishte Lukaku ai i cili realizojë për skuadrën milaneze në minutën e 38-të.