Andres Iniesta po tregon se akoma nuk e ka humbur klasin e tij, pasi në ndeshjen e fundit ka dhënë një super pasim në stilin “volley”.

Legjenda e Spanjës, bëri një lëvizje magjike duke dhuruar një pasim fantastik nga një distancë mbi 50 metra.

Aksioni u shfrytëzua më së miri nga shokët e skuadrës së Vissel Kobe, e cila shënoi dhe në fund mori fitoren e bujshme me rezultatin 6-1 ndaj Sagan Tosu në Ligën e Japonisë.