Spikerja e Tv Klan Anjola Hamzaj ka rrëfyer lindjen e vështirëve të binjakëve të saj në Itali.

E ftuar në emisionin “Rudina”, Hamzaj rrëfeu se ditën që lindi kishte filluar të mos ndihej mirë dhe kishte lënë një takim tek mjeku. Rrugës për në spital I kishin plasur ujërat dhe ashtu siç ishte, u nis që të lindte në Itali.

“Ndjeva një lindje të vshtirë, duhet të shkoja në Itali. Nga plasja e ujërave, thonë që ke 48 orë kohë, por lindja mund të ndodhë dhe brenda gjysmë ore. Mora guximin. U përpoqa të qëndroja ulur. Në aeroport e mbajta të fshehtë gjendjen time, se ndryshe s’do të më kishin lejuar.”- tregoi ajo.

Më pas spikerja e lajmeve shpjegoi se ishte shumë më fat pasi mudn të kishte lindur edhe në avion.

Binjakët lindën në muajin e shtatë, po tashmë janë në gjendje mjaft të mirë shëndetësore.