Policia e Elbasanit ka blinduar qytetin për të zbardhur pl agosjen me ar më zjarri të ndodhur këtë pasdite.

Gazetarja Dorjana Bezat ka sjellë në “BalkanWeb” videon dhe fotot e para nga vendngjarja, e cila siç shihet është rrethuar nga policia, si dhe emrat e dy personave të pla gosur, të cilët janë shtetasit Astrit Cerriku dhe Fejzi Ago.

Pla gosja ndodhi në lokalin “Cest la vie”, teksa personat ishin të ulur në një tavolinë, kur janë zënë për motive të dobëta.

Debati ka de graduar, duke bërë që njëri prej tyre të marrë ar mën dhe të që llojë ndaj personave të tjera.