Ramiz Lladrovci, kryetari i Drenasit, ka publikuar disa fotografi ku shihet me shumë zyrtarë të lartë të Partisë Demokratike të Kosovës.
Bashkë me ata në këtë darkë, është edhe Presidenti Hashim Thaçi si dhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri që vjen nga radhët e AKR-së.

Tryeza ka qenë e mbushur me ushqim që nga buka, specat e deri tek mishi në një takim në një lokal që është zhvilluar mes presidentit, Thaçi, kryetari të Mitrovicës, Agim Bahtiri e ish-kryetarit të Skenderajt Sami Lushtaku.