Sali Berisha ka inkurajuar protestuesit e opozitës që të mos kthehen pas.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ai i bën thirrje që të vazhdojnë protestat.

“Asnjë hap pas!

Beteja që ka nisur është pa kthim.

Historia do tregojë se kjo betejë do të përfundojë me shporrjen e qeverisë së krimit dhe triumfin e vlerave europiane.

E ardhmja e shqiptarëve është Europa! #ShqipëriaSiEuropa”, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha.(TemA)