Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë në Shqipëri në mesnatë, pas goditjeve të fuqishme të tërmetit të rënë pasdite, 5.8 Rihter.Lëkundjet sizmike me epiqendër 4 kilometra nga Durrësi, (dhe 31 kilometra nga Tirana dhe 10 nga Shijaku), është me magnitudë 4.8 ballë.