Trajneri i Kombëtares U-21 të Shqipërisë, Alban Bushi, ka bërë sot publike listën me 22 futbollistët e grumbulluar për ndeshjen kualifikuese kundër Anglisë që luhet në Shkodër me datë 15 nëntor. Në listë bie në sy se 8 futbollistë janë nga Superliga dhe Kategoria e Parë, ndërkohë që nuk mungojnë as risitë si Franklin Domi nga QPR dhe Indrit Tuci nga Dinamo Zagreb.

Lista e plotë. Gentian Selmani – Portier – Menemen Andrea Hoxha – Portier – Vilingen Romeo Harizaj – Portieri – Apolonia Serxhio Kalaj – Mbrojtës – Lacio Jon Mersinaj – Mbrojtës – Lokomotiva Zagreb Jorgo Pëllumbi – Mbrojtës – Skënderbeu Leonard Maloku – Mbrojtës – San Roke Lepe Geraldo Bajrami – Mbrojtës – Birmingam Marsel Ismailgeci – Mbrojtës – Tirana Franklin Domi – Mbrojtës – QPR Aristidi Kolaj – Mesfushor – Pro Patria

Sherif Kallaku – Mesfushor – Teuta Esat Mala – Mesfushor – Partizani

Enis Çokaj – Mesfushor – Lokomotiva Zagreb Arbin Zejnullai – Mesfushor – Shkëndija e TetovësArbnor Muçolli – Messfushor – Velje  Agim Zeka – Mesfushor – Fortuna Sitard Juljan Shehu – Mesfushor – Laçi Omar Imeri – Mesfushor – Shkëndija e Tetovës Redon Xhixha – Sulmues – Laçi Eridon Qardaku – Sulmues – Bylis Indrit Tuci – Sulmues – Lokomotiva Zagreb