Pas termetit te fuqishem qe tronditi vendin,  Kryeministri Rama anullon udhetimin per New York ne OKB. Rama  thone burimet, ndodhet ne Frankfurt dhe pritet te kthehet ne oret ne vazhdim ne Tirane.

Burimet saktesojne se kryeministri Edi Rama ka folur ne telefon me kryeministrin italian Giuseppe Conte, i cili i ka shprehur solidaritetin e plote te Italise dhe gatishmerine per te mbeshtetur Shqiperine ne perballimin me pasojat e termetit te rende qe ra mbi vendin tone.

Info e fundit nga Igjeum: Termeti me magnitude 5.8 Rihter dhe intensitet mbi 7.5 balle, 30 km ne veri te Durresit…ne bregdet afer kepit rodonit…termeti me i forte ne 20-30 vitet e fundit