16.07.2020 04:11
Home Tags Zidane

Tag: Zidane

Prishtinë / Ministrja Shahini zhvillon takim me homologun e saj, Ramë Likaj

Ditën e sotme në Prishtinë, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Besa Shahini ka zhvilluar një takim me homologun e saj, Ministrin e Arsimit...

Rama: 5 qershori s’ndryshon/ “Parlamenti do të votojë edhe hapjen e listave, koalicionet nuk...

Fjalën e urtë popullore të dy këmbëve në një këpucë, kryeministri Edi Rama e përdori nga foltorja e parlamentit si përgjigje për kundërshtitë e...

Ndryshimet klimatike/ Fillon të shkrihet akulli që sjell “fundin e botës”!

Ekspertët e ndryshimeve klimatike paralajmërojnë se për shkak të ndryshimeve klimatike, ekziston mundësia që akullnaja Thwaites në pjesën perëndimore të Antarktidës, e konsideruar si...

Përse është trembur Presidenti Meta?

Nga Artur Ajazi Përditë dhe më shumë, kreu i shtetit duket i trembur, i merakosur, i përkundur, i nevrikosur, i pavendosur, dhe kjo po i...

“Man Utd duhet të transferojë Rashicën”

Portali britanik “unitedinfocus.com” e këshillon gjigantin anglez që ta transferojë këtë verë yllin kosovar, të cilin e duan shumë klube evropiane Manchester United duhet...

Kiara Tito dhe këngëtari kalojnë pushimet bashkë

Prej kohësh në media është përfolur për një lidhje dashurie mes këngëtarit Butrint Imeri dhe moderatores Kiara Tito. Ata janë fotografuar shpesh në shoqërinë...

Task-Forca antiCOVID intensifikon kontrollet në terren, mbi 1400 inspektime 24 orët e fundit

Gjatë kësaj periudhe janë kryer mbi 113 mijë inspektime dhe monitorime Forca anti-COVID ka vijuar punën në terren me masa të shtuara për kontrollin...

Bashkia Klos fton turistë vendas dhe të huaj për të vizituar peizazhet e mrekullueshme...

Bashkia Klos fton turistë vendas dhe të huaj të vizitojnë Klosin, qytetin vendosur mes malesh buzë lumit Mat që ofron një bukuri të rrallë...

SHBA ndërmerr masa kundër TikTok, pritet shqyrtimi i projektligjit për ndalimin e aplikacionit

Një komitet i Senatit të SHBA-së ka të ngjarë të votojë javën e ardhshme për një projektligj të paraqitur nga senatori republikan, Josh Hawley,...

Italia do të mbyllë kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi

Italia njoftoi se do të mbyllë kufijtë e saj për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi, në vazhdën e përpjekjeve për të frenuar një...