05.12.2021 01:23
Home Tags Varshava

Tag: Varshava

Reshje intensive shiu, dëborë e dendur në zona malore, stuhi ere në det, IGJEUM...

Duke filluar prej mbrëmjes së kësaj të diele edhe fillimi i javës në 6 dhe 7 dhjetor, Instituti i Gjeoshkencave paralajmëron për reshje intensive,...

Horoskopi Javor sipas Jorgo Pullës

DASHI Të përgjithshmet: Kjo javë do t’ju detyrojë të vazhdoni punën e vështirë për të arritur qëllimin tuaj. Mos e konsideroni këtë situatë negative, meqë...

Reagon Elgit Doda: Vreni punët tuaja, mos u merrni me dynjanë, lepurusha

Marrëdhënia mes Donaldit dhe Beatrix-it vazhdon të tërheqë vëmendjen e publikut që ndjek “Big Brother VIP”, ndërkohë që nuk mungojnë as komentet e personazheve...

Zaev siguron shumicën parlamentare, koalicion me një tjetër parti shqiptare

Partia Alterantiva ka vendosur të bëhet pjesë e qeverisë së Maqedonisë së Veriut duke iu bashkuar kështu partisë së Zoran Zaev, LSDM-së. Partia Alterntiva, që...

Metoda e re që frenon 95% përhapjen e COVID-19

Një çamçakëz antiviral i projektuar posaçërisht mund t’i shtohet kërkimit të mjeteve efektive për ndalimin dhe çrrënjosjen e pandemisë. A mund të nënkuptojë një çamçakëz...

Në 11 dhjetor nis revolucioni për rrëzimin e komunistëve dhe enveristëve

Foto e Sali Berishës me Enver Hoxhën vazhdon të shkaktojë zhurmë në rrjet. Kjo, duke qenë se deri më sot, Berisha na është shitur si...

Nga Bostoni e Stambolli, për të sjellë haxhimakulle dhe trung në Shkodër

E gjitha nisi në një rrugicë të Stambollit, në vitin 1991. Adi Alivoda, elektricist i mbetur pa punë, kishte shkuar me babain të nisnin...

Zbulohet arsyeja pse e ëma e Donaldit nuk e donte Bora Zemanin

Le t’i kthehemi historisë së Donaldit me Bora Zemanin dhe çfarë ndodhi që ata u ndanë pas një historie më shumë se dyvjeçare. Siç...

Merkel mesazh qytetarëve gjermanë: Merreni seriozisht këtë virus të pabesë

Në video-mesazhin e saj të fundit si kancelare, Angela Merkel ka bërë thirrje për solidaritet në luftën kundër përhapjes së koronavirusit dhe ka rinovuar...

Sindromi i tërheqjes nga alkooli: Shkaqet, simptomat dhe trajtimi

Sindromi i tërheqjes alkoolike, ose i abstinencës nga mungesa e alkoolit, është një test në kohë për të kuptuar gjithë problemet mendore, emocionet dhe...