30.11.2021 03:39
Home Tags Udhetimi

Tag: udhetimi

Një humbje jete dhe tetë raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë tha më 30 nëntor se në Kosovë është regjistruar një viktimë dhe tetë raste të reja me koronavirus. Rastet e reja dolën...

ARRSH: Rrugët janë të hapura. Kërkohet kujdes në Korçë, Kukës, Dibër, Vermosh dhe Malësinë...

Veriu dhe juglindja e vendit janë përfshirë nga reshje të dëborës ditët e fundit çka ka sjellë vështirësi në qarkullimin e mjeteve. Por,a ka...

Xhaçka në Ministerlialin e MPJ të vendeve anëtare të NATO-s në Letoni

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka mori pjesë në një diskutim të frytshëm mbi “Perspektivën e NATO-s drejt 2030″, përpara fillimit...

Varianti i ri, 42 raste të konfirmuara në 10 shtete të BE-së deri më...

Sipas një njoftimi të kreut të shërbimit shëndetësor publik të BE-së, 10 vende të Europës janë konfirmuar tashmë 42 raste me variantin Omicron. Andrea Amon,...

Kaskada e Drinit, reshjet e shiut shtojnë prurjet

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) informoi sot se reshjet e shiut gjatë ditëve të fundit kanë rritur prurjet në kaskadën e Drinit në sasinë e...

Cili nga banorët nuk e meriton të quhet “VIP” sipas Pm

Vëllai i Madh” ka organizuar për banorët lojën “Përgjigju ose pi”. Ata do të duhej të përgjigjeshin disa pyetjeve ose në të kundërt do...

Covid-19/ A duhet të shqetësohemi për variantin Omicron?

Javën e kaluar, një variant i ri i Covid-19 u zbulua nga shkencëtarët në Afrikën e Jugut. Që atëherë, raste të tjera janë raportuar përtej...

Shqiptarja shpallet stilistja e vitit në Britaninë e Madhe, Rama: Krenar për ty Nensi

Sukseset nuk kanë të ndalur për stilisten shqiptare, Nensi Dojaka. Pas u shpall fituese e çmimit prestigjioz të Fondacionit Louis Vuitton për stilistët e...

Ankthi i muajit Dhjetor, ç’do të ndodhë me shenjat e horoskopit

Jemi vetëm një ditë larg hyrjes në muajin e festave, periudhën më të bukur të vitit, ndaj astrologia Meri Gjini erdhi në studion e...

Princ Leka kujton babain e ndjerë me postimin emocionues: Kur mora në krah Geraldinën…

Princ Leka ka kujtuar babain e tij të ndjerë, Leka ZoguI, me anë të një postimi prekës në Instagram, kur bëhen 10 vite nga...