13.08.2020 01:06
Home Tags Turistët

Tag: turistët

Përfundon misionin ekipi i mjekëve italianë, Manastirliu vlerëson mbështetjen e Italisë: Do vijojnë misionet...

Epiki i mjekëve italianë dhe i Mbrojtjes Civile kanë përfunduar sot misionin e tyre në Shqipëri, ku kanë ofruar eksperiëncën e vyer për ekipet...

Pse zgjidhja për flokët dhe fytyrën tuaj është Alexandra Organic?

Në një kohë kur na ofrohet një mori produktesh, vendosemi përballë zgjedhjeve që jo rrallëherë rezultojnë të gabuara. Nëse ju ka ndodhur të eksperimentoni...

Trump iu futet amerikanëve në dush: Duhet më shumë presion për të larë flokët!

Flokët e presidentit të Shteteve të Bashkuara kanë qenë prej kohësh objektivi i satirës kundër Donald Trump. Lajmet e fundit që vijnë nga Shtetet...

Zoran Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re, 20 ditë kohë për...

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i ka dorëzuar mandatin kreut të LSDM-së, njëherë udhëheqësit të koalicionit “Mundemi” Zoran Zaev për formimin e...

Ndryshimet në ligjin për shkëmbimin e informacionit/Tatimet apelojnë për vetëdeklarim të llogarive bankare

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, rikujton tё gjithё individët pёr t´iu pёrgjigjur thirrjes se Institucioneve Financiare ku ata kanё llogari, pёr plotёsimin e vetёdeklarimit...

“Mirënjohje qytetarëve që mbajnë maska në autobusë”/ Veliaj: Policia Bashkiake s’është aty për gjoba

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj e ka nisur mëngjesin e sotëm me një falënderim për të gjithë qytetarët që mbajnë maska teksa përdorin transportin...

Zbuloni se cili është planeti juaj i fatit, në bazë të shenjës së horoskopit

Në astrologji, për secilën nga 12 shenjat zodiakale është një planet që ‘qeveris’ atë shenjë. Kjo do të thotë se është planeti që drejton energjitë...

Neymar: Duam Champions Leaguen, asnjëherë nuk kam menduar për

Përkundër që Neymar nuk arriti të shënojë në fitoren dramatike të Paris Saint-Germainit kundër Atalantës në Ligën e Kampionëve, ai bëri një paraqitje mbresëlënëse,...

“Krahë pulash nga Brazili të infektuara me Covid”, Kina alarmon tregjet botërore

Një mostër e krahëve të pulave të ngrira të importuara nga Brazili ka testuar pozitive për koronavirusin e ri në qytetin jugor kinez të...

Eksportet e shalqirit u rritën në mbi 31 mijë tonë vitin e kaluar, Shqipëria...

Shqipëria renditet e 29- ta në rang botëror për eksportet e shalqirit “made in Albania”, që vitet e fundit kanë kapërcyer ndjeshëm shifrat mesatare...