25.09.2020 10:49
Home Tags Trump

Tag: Trump

Mos i largoni nga shtëpia! Këto janë 5 ushqimet që parandalojnë migrenën

Dhimbjet e migrenës, për atë që i ka provuar, janë më të tmerrshmet. Këto dhimbje janë paralizuese dhe shoqërohen me të vjella e ndjeshmëri...

Liderët e BE-së firmosin kredinë për skemën e punës me kohë të shkurtuar

Liderët e Bashkimit Europian firmosën sot këstin e parë prej 100 miliardë eurosh të një fondi kredie për skemat kombëtare të punës me kohë...

Ja si i zë alkooli shenjat e zodiakut

Efektet e alkoolit janë të ndryshme te të gjithë. Kryesisht, thonë se, ndikues kryesor në ‘pasojat’ e tij është humori i mirë apo i...

Dhimbja e qafës gjatë natës, ja si ta evitoni fare lehtë

Ditët kur zgjoheni të lodhur e me dhimbje të vazhdueshme të trupit, me siguri që i keni provuar të paktën një herë në jetë...

Shpërthen në lot kur flet për nënën modelja e njohur Emina Çunmulaj: Dua t’i...

Modelja Emina Çunmulaj e ftuar sot në emisionin “Historia ime”, tregoi se do dëshironte shumë t’i ngjante nënës së saj, e cila ka ndihmuar...

Lazio përforcohet në mbrojtje

Mbrojtësi i Southampton, Wesley Hoedt ka arritur në Romë ku ka kompletuar rikthimin e tij te Lazio Lazio ka lajmëruar në mesditë se ka...

Izraeli kufizon fluturimet ndërkombëtare

– Izraeli vendosi sot kufizime të reja në fluturimet ndërkombëtare, si pjesë e shtrëngimit të masave për frenimin e përhapjes së COVID-19. “Aeroporti Ndërkombëtar i...

Tamponët “zëvendësohen” nga qentë në Finlandë, e zbulojnë koronavirusin për 1 minutë

Shumë shtete janë duke kryer tamponët për të gjithë personat që futen në territorin e tyre, të tjerë mjaftohen vetëm me matjen e temperaturës,...

Këshilli Bashkiak i Shkodrës padit kryebashkiaken demokrate Voltana Ademin

Këshilli Bashkiak në Shkodër ka paditur kryebashkiaken Voltana Ademi për zëvendësimin dhe emërimin e anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës të KF Vllaznia. Vendimet e bëra...

Këngëtarja Rita Ora shpenzon mbi pesë mijë euro për një veshje

Rita Ora është një prej emrave të njohur të industrisë së muzikës, e cila i kushton kujdes të veçantë paraqitjeve publike. Këngëtarja, së fundi ka...