03.12.2021 08:07
Home Tags The Economist

Tag: The Economist

Qeveria çeke synon të bëjë vaksinimin e detyrueshëm për moshat mbi 60

Qeveria në largim e Çekisë po planifikon të urdhërojë vaksinimin e personave mbi moshën 60 vjeçare si dhe të bëjë vaksinimin e detyrueshëm për...

“Jam magnet”/ Berisha mburret: Ja kam kaluar Ramës, Bashës dhe Kim me shikueshmëri

Sali Berisha eshte mburrur se me foltoren e tij ia ka kaluar ne shikueshmeri Rames, Bashes dhe ambasadores amerikane, duke thene se “Foltorja” eshte...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Lajmi i divorcit të Mira Konçit e Shpëtim Saraçit, e bija Era: Për fundvit...

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u bë pjesë e programit Era Saraçi, vajza e Mira Konçit dhe Shpëtim Saraçit. Përmes një lidhje...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 4 humbje jete dhe 406 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 16...

Do të keni oferta të mira për jashtë vendit/ Nga astrologia Meri Shehu vjen...

12. Gaforrja Ky muaj Dhjetor duhet të jetë disi më i menaxhueshëm nga të tjerët për personat e shenjës së Gaforres. Të tjerët do t’i...

Basha “dhëmbë për dhëmbë” me Berishën: Ka vetëm një dosje, Non Grata jote nga...

Kreu i PD Lulzim Basha i përgjigjet ish-kryeministrit Sali Berisha. ‘Trillimet e shpifjet nuk e zgjidhin dot hallin e Sali Berishës. Ka vetëm një dosje,...

Polonia planifikon regjistrin e shtatzënësisë për të kontrolluar abortet

Qeveria polake po planifikon të prezantojë një regjistër të centralizuar të shtatzënive, i cili do të detyrojë stafin mjekësor të raportojë të gjitha shtatzënitë...

Studimi/ Njerëzit që kanë kaluar covid-in mund të mos kenë mbrojtje ndaj Omicron-it

Shkencëtarët nga Afrika e Jugut po paralajmërojnë se ri-infeksionet mes njerëzve që tashmë kanë kaluar COVID-19 duket se kanë më shumë gjasa të jenë...

Arti shqiptar në zi! Ndahet nga jeta në moshën 81-vjeçare aktorja e njohur Edi...

Arti ndodhet në zi! Këtë të premte është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare aktorja e njohur Edi Luarasi. Lajmin e kanë bërë të ditur,...