07.08.2020 11:05
Home Tags Soreca

Tag: soreca

Njerëzit në Bejrut duan “revolucion“

Indinjata ndaj qeveritarëve pas katastrofës së shpërthimit është e madhe. Kjo doli në pah edhe gjatë vizitës së presidentit francez Emmanuel Macron. Protestuesit kërkuan...

“Europa krijuese”, Shqipëria përfituese e 7 projekteve

Shqipëria është përfituese e 7 projekteve europiane në kuadër të thirrjes “Bashkëpunimi Kulturor në Ballkanin Perëndimor 2020”. Ministrja e Kulturës, Elva Margariti deklaron se...

Këto 5 shenja nuk pranojnë se kanë rënë në dashuri

Demi Demi ka një tendencë të jetë jashtëzakonisht i mbyllur kur bëhet fjalë për emocionet e tij, dhe kjo përfshin edhe veten. Kur një Dem...

Ylli Ndroqi nxjerr në rrugë dy Range Rover

Biznesmeni Ylli Ndroqi ka reaguar për herë të parë pas sekuestrimit të pasurisë së tij nga SPAK, duke bërë një postim në rrjete sociale,...

‘Profesori’ jep lajmin e trishtë për të gjithë, ‘La casa de papel’

Nuk do të ketë një sezon të gjashtë të serialit "La Casa de Papel", me sezonin e pestë që ka nisur xhirimet dhe do...

MSH apel qytetarëve: Respektoni këto tre rregulla

Ministria e Shëndetësisë ka bërë apel për respektimin e masave në normalitetin e ri për t’u mbrojtur nga koronavirusi.Ajo kërkon të mbahet distanca, maska...

Mali i Tomorit mes turizmit dhe shenjtërisë

Mali i Tomorit, me një lartësi 2416 metra mbi nivelin e detit është një destinacion turistik për adhuruesit e aventurës, vëzhgimit dhe patjetër edhe...

Radhimë, djali thyen xhamat e makinës pas sherrit me babain

Një sherr mes babait dhe djalit, ka përfunduar me hakmarrjen e këtij të fundit dhe prangosjen e të dyve.Ngjarja është shënuar në Radhimë të...

Rikthehet Champions, Reali dhe Juvja me misionin përmbysje

Magjia e Champions League rikthehet sonte në mbrëmje me misionin përmbysje për Real Madrid dhe Juventus. Në Angli pritet spektakël dhe “luftë” e fortë...

Ndeshja ndaj City, përplasen Bale dhe Zidane

Mosgrumbullimi i Gareth Bale për kthimin e 1/8 finale të Champions-it me Manchester City shkaktoi shumë zhurmë te “Los Blancos”. Sidoqoftë, ishte Zinedine Zidane,...