06.12.2021 07:10
Home Tags Sistemi drejtesise

Tag: sistemi drejtesise

Partia Demokratike po ndryshon emrin dhe do quhet: “Vetëfundosja”

Nga Kreshnik Spahiu Telenovela “Bardheblu” me disa seri po hyn në fazën e saj tragji-komike. Aq shumë po banalizohet proçesi vendimarrës, sa afro 1000 delegatë do...

Balla për VOA: Të gatshëm të ulemi e të bisedojmë me PD për reformën...

Kreu i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla në një intervistë për “Zërin e Amerikës” tha se presin që Partia Demokratike të votojë...

Albin Kurti nesër në Bruksel, zbardhet agjenda

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të shkojë nesër në Bruksel. Ai do të pritet nga Komisioneri për Zgjerim, Olivér Várhelyi. Kurti do të marrë...

Patozi: PD shpëton vetëm po të ndahet! Sot kemi një parti pa vulë dhe...

Partia Demokratike mban këtë dhjetor dy Kuvende të thirrur nga Sali Berisha dhe Lulzim Basha. Por a pritet nga këto ngjarje një zgjidhje për...

Koronavirusi në Shqipëri: Regjistrohen pesë humbje jete dhe 172 të infektuar në 24 orë

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 172 raste pozitive për koronavirusin nga 1,440 testime të kryera. Në raportimin ditor të rasteve,...

SHBA, me strategji të re për luftën kundër korrupsionit: Aktorët e korruptuar do t’i...

Që prej qershorit të kaluar korrupsioni po trajtohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës si një kërcënues i madh i sigurisë kombëtare. SHBA ka...

“Ndjenja më e bukur në botë”, Florian Marku shfaqet me të birin e porsalindur...

Disa ditë më parë, boksieri i njohur, Florian Marku, u bë baba për herë të parë. Ai dhe bashkëshortja e tij, Eirini Konomi, u...

Jeta e këtyre shenjave të horoskopit do të ndryshojë rrënjësisht vitin që vjen

Të gjithë presim me padurim çdo herë vitin e ri, sepse duam të shohim se çfarë do të na sjellë. Por viti i ri...

Në New York bëhet i detyrueshëm vaksinimi për të gjithë punonjësit e sektorit privat

Kryebashkiaku i New York-ut Bill de Blasio njoftoi sot se të gjithë punëtorët e sektorit privat duhet të vaksinohen duke filluar nga 27 dhjetori. Kryebashkiaku...

Pajtimi deklaron: Jam kameleon në marrëdhënien time me Sarën

Meridiani ka zgjedhur që orët e para të mëngjesit t’i kalojë duke biseduar me Pajtimin lidhur me marrëdhënien e tij me Sarën. “E kam lënë...