12.05.2021 07:27
Home Tags Shtetet e Bashkuara

Tag: Shtetet e Bashkuara

Covid 19 në Itali/ Regjistrohen 262 humbje jete dhe 7,852 raste të reja në...

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 7,852 raste të reja me koronavirus nga 306,744 teste të kryera. Shkalla e pozitivitetit qëndroi në...

2 arsye pse jeni me fat nëse dashuroni dikë në shenjën e Demit

Demi është një nga shenjat më të qëndrueshme dhe të besueshme në zodiak. Personi i fundit që do të mendonte ndonjëherë të tradhtonte është...

Ministrja Manastirliu falenderon infermierët: Prej tyre ja kemi dalë të përballojmë muajt e vështirë...

Ogerta Manastirliu në fjalën e saj në Ditën Botërore të Infermierëve tha se infermierët shqiptarë gjatë pandemisë kanë shërbyer orar pa orar dhe prej...

Dita ndërkombëtare e infermierëve/ Rama: Fëmijët e të rënëve në krye të detyrës gjatë...

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar se vendimi i parë i qeverisë së tij, në mandatin e tretë do i kushtohet fëmijëve të të rënëve...

Dita e Infermierëve, ambasadorja Kim: Keni qenë frymëzim, SHBA krah jush deri sa të...

Në fjalën e saj, ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka deklaruar se në këtë betejë me COVID, infermierët kanë qenë një frymëzim për të,...

Turi absurd i Lulzim Bashës pas humbjes, si panelistët e tij që irritojnë më...

Nga Ylli Pata/ Pas humbjes së 25 prillit, Lulzim Basha mund të dilte në bazë për të folur për atë që ndodhi në votime....

“Ata që janë zemra e sistemit tonë shëndetësor”, Rama takim me infermierë nga e...

Në Ditën Botërore të Infermierëve, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me infermierë nga e gjithë Shqipëria, në amfiteatrin tek Liqenit te Tiranës. Po...

Arsimi pranon publikisht se i pëlqen Antonela/ Ja çfarë po ndodh mes tyre

Prej ditësh në rrjet është përfolur se pas ndarjes nga Ana, Arsimi ka nisur një lidhje me Antonelën. Mirëpo, vetëm së fundmi, ish-konkurrenti i...

Juventus zgjedh zëvendësuesin e Pirlos

E ardhmja e Andrea Pirlo-s vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes tek Juventus. Pavarësisht nga mënyra si do të mbyllet sezonit, fati i...

Dokumenti i brendshëm i BE, VOA: Të nisin sa më shpejt negociatat me Shqipërinë...

Në një dokument të brendshëm të Bashkimit Evropian të parë nga Zëri i Amerikës, thuhet se njerëzit në vendet e Ballkanit Perëndimor po përjetojnë...