30.11.2021 04:04
Home Tags Shtepi muze

Tag: shtepi muze

Media e njohur greke shkrim për Tiranën, zonat më tërheqëse dhe jetën e natës:...

“Tirana, një kryeqytet që nuk fle asnjëherë dhe aspak i zakonshëm”. Kështu e nis shkrimin e saj media e njohur greke “Lifo”, e cila...

Lajm i keq për klubet Gjermane, Covid-19 mund të mbyllë sërish stadiumet

COVID-19 mund të rikthejë edhe njëherë makthin e tifozëve në Gjermani. Numri i lartë i infektimeve mund të bëjë që autoritetet të marrin masa...

3 shenjat e Horoskopit që në 2022 do të gjejnë gjysmën tjetër

2021 është një hap përpara lamtumirës së madhe dhe me të do të marrë çdo fatkeqësi, moment i keq dhe zgjedhje e gabuar në...

Një humbje jete dhe tetë raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë tha më 30 nëntor se në Kosovë është regjistruar një viktimë dhe tetë raste të reja me koronavirus. Rastet e reja dolën...

ARRSH: Rrugët janë të hapura. Kërkohet kujdes në Korçë, Kukës, Dibër, Vermosh dhe Malësinë...

Veriu dhe juglindja e vendit janë përfshirë nga reshje të dëborës ditët e fundit çka ka sjellë vështirësi në qarkullimin e mjeteve. Por,a ka...

Xhaçka në Ministerlialin e MPJ të vendeve anëtare të NATO-s në Letoni

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka mori pjesë në një diskutim të frytshëm mbi “Perspektivën e NATO-s drejt 2030″, përpara fillimit...

Varianti i ri, 42 raste të konfirmuara në 10 shtete të BE-së deri më...

Sipas një njoftimi të kreut të shërbimit shëndetësor publik të BE-së, 10 vende të Europës janë konfirmuar tashmë 42 raste me variantin Omicron. Andrea Amon,...

Kaskada e Drinit, reshjet e shiut shtojnë prurjet

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) informoi sot se reshjet e shiut gjatë ditëve të fundit kanë rritur prurjet në kaskadën e Drinit në sasinë e...

Cili nga banorët nuk e meriton të quhet “VIP” sipas Pm

Vëllai i Madh” ka organizuar për banorët lojën “Përgjigju ose pi”. Ata do të duhej të përgjigjeshin disa pyetjeve ose në të kundërt do...

Covid-19/ A duhet të shqetësohemi për variantin Omicron?

Javën e kaluar, një variant i ri i Covid-19 u zbulua nga shkencëtarët në Afrikën e Jugut. Që atëherë, raste të tjera janë raportuar përtej...