25.05.2020 04:07
Home Tags Shqiptari

Tag: shqiptari

Shmangu izolimin prej koronavirusit, ja numri tragjik i viktimave në Suedi

Shënohen mbi 4 mijë viktima nga koronavirusi në Suedi, ku numri i të vdekurve në raport me popullsinë është ndër më të lartët në...

Presidenti Trump në dilemë për rihapjen e aktivitetit normal në SHBA

Në shkallë globale numërohen mbi 5.3 milionë raste me koronavirus dhe më shumë e 335 mijë të vdekur. Shtetet e Bashkuara kanë numrin më...

Kompanitë refuzuan vaksinën për korona viruset në 2017

Kompanitë më të mëdha farmaceutike në botë hodhën poshtë një propozim të BE tre vjet më parë për të punuar për vaksinat për patogjenë...

Detajet: Këtyre shenjave u ecën pa fund fati në dashuri

Disa shenja horoskopi kanë më shumë fat në dashuri se të tjerat. E këtu kryesojnë demi, luani dhe peshorja. Ja arsyet pse i ecën...

Nuk ka më karantine dhe masa të rrepta izolimi, Belgjika zbulon planin në rastin...

Belgjika nuk do të vendosë më masa të rrepta izolimi edhe në rastin e një vale të dytë të koronavirusit, deklaroi ministri i brendshëm,...

Çfarë shkruhet? Dy te mitur shqiptarë dhe Bleona Mata në faqen botërore për fëmijët...

Sot është Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve të Zhdûkur, ndërsa ende nuk dihet fati i shumë prej tyre.Në portalin botëror për fëmijët e zhdûkur, Global...

Thaçi për Serbinë: Do ballafaqohet me drejtësinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar sot Burgun e Dubravës për të kujtuar të burgosurit shqiptarë, të vrarë para 21 vitesh nga ana...

Këto tre shenja besojnë në dashurinë me shikim të parë

Një shikim i vetëm është i mjaftueshëm për të dalluar një person dhe për ta konsideruar atë si dashurinë e jetës suaj. E pra,...

E strehuan në shtëpi, shqiptarja pasi dashurohet me pronarin turk nis sherret me familjen...

Historia e një 47-vjeçareje, e cila jetën e saj së bashku me familjen e ka ndërtuar në shtetin e Turqisë është bërë sot pjesë...

Hahn: Është e qartë se Ballkani Perëndimor i përket BE-së

Komisioneri Evropian për Buxhetin dhe Administratën Johannes Hahn deklaroi se Ballkani Perëndimor i përket Evropës dhe se përpjekjet e vendeve në rajon do të...