09.08.2020 07:49
Home Tags Shkoder

Tag: shkoder

Shifra alarmante në SHBA, 5 milionë të prekur me COVID-19

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë 4,964,430 të prekur me koronavirus në vend dhe 161.810 persona kanë vd ekur. Që nga ora 1:30 e...

Pse nuk ishim gati për këtë virus?

Nga Robin Marantz Henig Në javët e para të pandemisë së koronavirusit, unë nuk duroja dot të lexoja për gabimet tona të hershme kolektive. Jo...

Maqedonia e Veriut shënon rritje të rasteve me koronavirus

Maqedonia e Veriut të shtunën ka regjistruar 200 raste të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi i ri. Kjo paraqet rritje të...

Lul Basha, ose versioni i një lideri si “fluger” politik!

Nga Alfred Peza Nëse ka një tipar dallues tek Lulzim Basha si lider politik, është se ai nuk e ka një të tillë. Nuk ka...

Mjaltë dhe vaj/ Zgjidhja perfekte që ju duhet për flokët e thatë e të...

Flokët e thatë, të dëmtuar e të pabindur janë një mankth i shumë njerëzve dhe shpesh duke se zgjidhja për to është e pamundur....

“Shqipëria e bukur”, Rama publikon foton nga Saranda në mbrëmje

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto nga mbrëmja në Sarandë. “Shqipëria bukur, Saranda”, shkruan kryeministri Edi Rama duke promovuar qytetin bregdetar. Saranda është...

Familja mbretërore shijon pushimet në vilën luksoze në ishujt e Anglisë

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit, Kate dhe William kohët e fundit shijuan disa pushime të shkurtra në Ishujt e Scilly në Angli me tre...

Fati yt sot/ Horoskopi 9 gusht 2020

Dashi – Nëse po jetoni një histori dashurie të bukur, mos i jepni fund me nervozizëm dhe xhelozi të kota. Megjithatë do të keni...

Zyrtare: Pirlo emërohet trajneri i ri i Juventusit

Andrea Pirlo do ta zëvendësojë Maurizio Sarrin e shkarkuar në postin e trajnerit të Juventusit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi italian, duke bërë...

Robert Berisha dhe Jessica Kadiu kapen mat dhe ç’të mendojmë tani?

Deklarata bombë e modeles Jessica Kadiu, e cila pranonte lidhjen me Robert Berishën, bëri bujë në mediat shqiptare pasi këngëtari e kishte mohuar kategorikisht...