05.08.2020 04:36
Home Tags Shenjat me fat

Tag: shenjat me fat

Rama reagon për ngjarjen në Bejrut: Çfarë lëndimi e trishtimi, ngushëllime popullit të Libanit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një statusi në llogarinë e tij në tëitter lidhur me shpërthimin e ndodhur në Bejrut të Libanit ku...

Republikanët po punojnë për largimin e Trump

Disa republikanë të njohur kanë formuar komitete të veprimit politik, qëllimi i të cilave është të mposhtin Presidentin republikan Donald Trump në zgjedhjet e...

Liban, bilanci tragjik prej shpërthimit të fuqishëm në Bejrut

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur ditën e sotme në zonën e portit të Bejrutit në Liban, ku qindra njerëz janë plagosur, ndërtesat janë...

Rezultati i vjetër i trukut të ri të Bashës me listat

Nga Alfred Peza/ Problemin më të madh që ka patur dhe ka ende Kryetari i PD, është kontestimi që ai ka marë sistematikisht e masivisht,...

Sindikata e Futbollistëve bën bilancin e superiores

Sindikata e Futbollistëve Profesionistë Shqiptarë me një postim në rrjetet sociale ka thirrur përsëri vëmendjen ndaj problemeve që kanë shoqëruar futbollin në vendin tonë...

Ja ç’po heqin gazetarët nga konflikti me SHBA

Kina do të marrë masa hakmarrëse nëse të gjithë gazetarët kinezë me qendër në Shtetet e Bashkuara detyrohen të largohen nga vendi, përfshirë gazetarët...

Bundesliga jep lajmin e mirë

Bundesliga ka vendosur të lejojë tifozët të rikthehen në stadium që prej shtatorit, por pa praninë e fansave kundërshtarë. Federata e futbollit në Gjermani...

Berishët përballë me Tahirin, Yllin dhe Libanin

Nga Mero Baze/ Postimi i fundit i Sali Berishës është për Saimir Tahirin dhe pushimet e tij në Kurvelesh. Ka postuar një fotomontazh, ku ish...

Jonida duket në super formë edhe pas lindjes së vajzës

Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi u bënë prindër të një vajze më 18 qershor të këtij viti. Në jetë erdhi vogëlushja Emi. Edhe pse...

Sarandë, konfirmohen dy raste pozitive me COVID

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë me koronavirus dy persona në Sarandë. “BalkanWeb” bën të ditur se bëhet fjalë për dy persona...