05.12.2021 11:39
Home Tags Seuili

Tag: Seuili

Fantazmat e Luftës apo kambanat e paqes për Ballkanasit?

Piro Ahmetaj/ Kujtesë mbi pasojat e një lufte barbare të Serbisë së Millosheviçit (1991 - 1999): Siç është e njohur, në prag të 1990, BRSS u...

Donaldi, Top Channel dhe piranjat mëndje dhe jetë bosh të rrjeteve asociale

Nga Brizida Gjikondi/ Ky shkrim nuk është i stilit tim, por shpesh ka shkrime që ti shkruan egoja jo shpirti. Eshtë hipokrizi të thuash që unë...

Berisha Foltore “online” me shqiptarët në SHBA, Çim Peka i hipën avionit dhe niset...

Gazetari Çim Peka, që drejton Syri Tv, një media e afërt me ish-kryeministrin Sali Berisha, është nisur drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Peka ka...

40 mijë persona marshojnë në Vjenë kundër masave anti-Covid

Dhjetëra-mijëra persona kanë protestuar në disa shtete evropiane, duke kundërshtuar kufizimet e vendosura pas rritjes së rasteve me sëmundjen COVID-19. Mbi 40,000 persona protestuan në...

“E vërteta kundër iluzioneve”, deputeti i PD ironizon mbështetësit e Berishës

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku ka reaguar për Kuvendin Kombëtar që Sali Berisha ka thirrur në datën 11 dhjetor. Përmes një postimi...

Rusi, si u mund epidemia në kulmin e Luftës së Dytë Botërore!?

Në verën e vitit 1942, Ushtria e Kuqe po tërhiqej në Stalingrad (tani Volgograd) pas luftimeve të ashpra. Në këtë moment kritik, ajo u...

‘Rrugorja’ heq 30 patenta dhe vendos 252 gjoba në Rrugën e Arbrit

Gjatë dy ditëve të fundit në Rrugën e Arbrit janë pezulluar 30 patenta ndërsa janë ndëshkuar me gjobë 252 shoferë. 141 prej tyre janë...

Varianti i ri i Covid, studiuesit kanë zbuluar diçka të çuditshme

Varianti Omicron i virusit që shkakton COVID-19 ka gjasa të ketë fituar të paktën një nga mutacionet e tij duke marrë një pjesë të...

Tre shenjat e horoskopit që do të kenë një muaj të vështirë këtë dhjetor

Dhjetori është një muaj kompleks. Ne priremi të mendojmë shumë dhe performojmë pak. Mund të kapemi lehtësisht nga ndjenja e errësirës dhe mendimeve negative, madje...

Fenomeni Merkel, arkitekte e kompromisit dhe menaxhuese e krizave

Forcat e armatosura gjermane e përshëndetën të enjten (02.12.2021) Angela Merkelin me vlerësimin më të lartë ushtarak gjerman për personat civilë: me një paradë...