06.07.2020 07:00
Home Tags Serbia

Tag: Serbia

Paketat mbështetëse/ Në qarkun e Korçës përfituan 10 493 qytetarë dhe 4 481 biznese

Në qarkun e Korçës nga paketat e Qeverisë për zbutjen e pasojave të pandemisë në ekonomi, kanë përfituar 10 493 qytetarë dhe 4 481...

Ish-trajneri i Realit dhe City kthehet në La Liga! Rrogë faraonike te një klub...

Manuel Pellegrini kthehet në La Liga! Lajmi është bërë me dije nga mediat spanjolle, që flasin për kontratën me klubin e ri: Betis Sevilla!...

Kjo javë, e mbushur me surpriza… Paolo Fox: Ç’do t’ju sjellin yjet gjatë datave...

Dashi: Këtë javë do t’ju ecë mbarë në sferën e ndjenjave. Venusi do të ndikojë pozitivisht në marrëdhënien tuaj, kurse për beqarët parashikohen takime...

Dialogu Kosovë-Serbi rifillon më 12 korrik

Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit do të rifillojë më 12 korrik në Bruksel me Josep Borrell, Miroslav Lajçak, Avdullah Hotin dhe Aleksandar Vuçiç, tha...

Xhelal Mziu dorëhiqet nga PD e Kamzës: Dua të bëhem deputet

Ish kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu ka shfaqur ambicjen e tij për të ngjitur më tej shkallët e politikës. Nga sot ai nuk është...

Konfirmohet rezultati zgjedhor në Serbi, shqiptarët fitojnë tre deputetë

Komisioni Zgjedhor i Serbisë miratoi mbrëmjen e kaluar raportin për rezultatet e përgjithshme të zgjedhjeve për deputetë, sipas të cilit shtatë lista zgjedhore hynë...

Ulje drastike e rasteve të reja në MV, qeveria: Në vjeshtë virusi do të...

Autoritetet e shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut kanë raportuar për 78 raste të reja me COVID-19 dhe 5 viktima. Pas shumë kohësh është hera...

Qeveria britanike planifikon një rrjet 5G pa “Huawei”

Kryeministri britanik, Boris Johnson, pritet të njoftojë gjatë këtij muaji planet për të larguar pajisjet “Huawei” nga rrjeti 5G i vendit, njoftoi sot “Financial...

Kate e William, vizitë e papritur në spital

Pas angazhimeve dhe videokonferencave online për shkak të pandemisë së Covid-19, Kate dhe William kthehen në terren. Me rastin e 72-vjetorit të përvjetorit të...

Reformë tek Interi, Conte do të largojë 6 lojtarë, as Sanchez nuk po bind...

Trajneri i Inter, Antonio Conte duket se do të ndryshojë në tërësi ekipin italian gjatë kësaj vere. Gazeta dello Sport zbulon edhe listën e...