05.12.2021 12:15
Home Tags Senati

Tag: senati

Zbulohet arsyeja pse e ëma e Donaldit nuk e donte Bora Zemanin

Le t’i kthehemi historisë së Donaldit me Bora Zemanin dhe çfarë ndodhi që ata u ndanë pas një historie më shumë se dyvjeçare. Siç...

Merkel mesazh qytetarëve gjermanë: Merreni seriozisht këtë virus të pabesë

Në video-mesazhin e saj të fundit si kancelare, Angela Merkel ka bërë thirrje për solidaritet në luftën kundër përhapjes së koronavirusit dhe ka rinovuar...

Sindromi i tërheqjes nga alkooli: Shkaqet, simptomat dhe trajtimi

Sindromi i tërheqjes alkoolike, ose i abstinencës nga mungesa e alkoolit, është një test në kohë për të kuptuar gjithë problemet mendore, emocionet dhe...

Mourinho i gatshëm të kthehet në Angli, e kërkon klubi i Premier League

Vendi i Rafa Benitez tek Everton është në dyshim. Nga Anglia kanë përmendur emrin e Jose Mourinho si zëvendësues të mundshëm të spanjollit. Sipas Star, pavarësisht...

Horoskopi javor (6 – 12 dhjetor 2021)

DASHI (21.03. – 20.04.) Puna: Ju keni biseda biznesi në një atmosferë joformale, mundësisht me drekë në një restorant. Jini të hapur për negociata dhe...

Fantazmat e Luftës apo kambanat e paqes për Ballkanasit?

Piro Ahmetaj/ Kujtesë mbi pasojat e një lufte barbare të Serbisë së Millosheviçit (1991 - 1999): Siç është e njohur, në prag të 1990, BRSS u...

Donaldi, Top Channel dhe piranjat mëndje dhe jetë bosh të rrjeteve asociale

Nga Brizida Gjikondi/ Ky shkrim nuk është i stilit tim, por shpesh ka shkrime që ti shkruan egoja jo shpirti. Eshtë hipokrizi të thuash që unë...

Berisha Foltore “online” me shqiptarët në SHBA, Çim Peka i hipën avionit dhe niset...

Gazetari Çim Peka, që drejton Syri Tv, një media e afërt me ish-kryeministrin Sali Berisha, është nisur drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Peka ka...

40 mijë persona marshojnë në Vjenë kundër masave anti-Covid

Dhjetëra-mijëra persona kanë protestuar në disa shtete evropiane, duke kundërshtuar kufizimet e vendosura pas rritjes së rasteve me sëmundjen COVID-19. Mbi 40,000 persona protestuan në...

“E vërteta kundër iluzioneve”, deputeti i PD ironizon mbështetësit e Berishës

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku ka reaguar për Kuvendin Kombëtar që Sali Berisha ka thirrur në datën 11 dhjetor. Përmes një postimi...