05.05.2021 04:17
Home Tags Sebastian Kurz

Tag: Sebastian Kurz

E pazakontë në Tiranë/ Shërbyesja i vjedh të moshuarës mijëra euro pas vdekjes, amaneti...

Gjatë viteve të fundit të jetës L., sa herë i takonte vajzat, dhëndurët nipat dhe mbesat, iu thoshte vetëm një amanet. “Kur të vdes,...

Brataj publikon studimin shkencor për vaksinën antiCovid dhe alergjitë, ja kur duhet patur kujdes

Kreu i Urgjencës, Skënder Brataj, ka sqaruar nëse është e sigurt për personat me alergji që të marrin vaksinën kundër COVID. Me një postim...

Këngëtarja e njohur në serbi: Jam shqiptare dhe jam krenare

Këngëtarja Edita Aradinovic është një emër i njohur i muzikës në Serbi, mirëpo siç e kuptoni të gjithë që nga emri, ajo është shqiptare....

Rikthimi i studentëve në auditorë, Kushi: Gjithmonë në krahun tuaj për t’ju mbështetur

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka reaguar pas sugjerimit më të fundit të Komitetit Teknik të Ekspertëve për të zhvilluar orë...

Argument/ Përgjimi i Zarif tregon pse Biden duhet të braktisë ringjalljen e marrëveshjes bërthamore...

Nga John R. Bolton/ Një regjistrim i Ministrit të Jashtëm iranian Mohammad Javad Zarif që u zbulua javën e kaluar mbetet i paverifikuar, por...

Test psikologjik: Zgjidhni një guaskë dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

Zgjidhni guaskën tuaj të preferuar në imazhin më poshtë dhe zbuloni se çfarë do të thotë zgjedhja juaj për personalitetin që keni. Nëse keni zgjedhur: Nr.1...

Gjekmarkaj betohet: Do ta mërzis Ramën në Parlament! Duhen protesta brenda dhe jashtë Kuvendit

Skena politike nuk ndryshoi, por fusha e shahut në Parlament po. Socialistët në vjeshtë pritet të kenë përballë opozitën tradicionale. Ujërat pritet të trazohen jo...

Kryeministri Mitsotakis: Së shpejti do të hapim turizmin, çfarë duhet të keni parasysh nëse...

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis këtë të mërkurë ka deklaruar se pritet që javën e ardhshme Greqia të hapë turizmin. Sipas tij ai ka besim se...

Habit Lukaku: Ja kush është sulmuesi më i fortë

Sulmuesi belg, Romelu Lukaku, i cili sapo është shpallur kampion i Serie A me Interin, konsideron se sulmuesi më i mirë në botë është...

E trishtë/ Ndahet nga jeta muzikanti i njohur

Modeli dhe muzikanti i njohur, Nick Kamen ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare. I lindur në Essex, ai u bë mjaft i njohur për...