05.08.2020 11:25
Home Tags Sarri

Tag: Sarri

Instagram nxjerr platformën e ngjashme me Tik Tok

Rrjeti social, Instagram ka prezantuar të mërkurën një mundësi të re në këtë platformë, Instagram Reels, që duket se është përgjigje ndaj aplikacionit për...

​Britania e Madhe ofron pesë milionë funte ndihma për Libanin

Britania e Madhe ka njoftuar se do të ndihmojë Bejrutin me pesë milionë funte dhe se do të ofrojë ndihmë mjekësore dhe në kërkimin...

Taskforca antiCovid/ AKU kryen 507 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin

Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit kanë kryer gjatë ditës së sotme 507 inspektime dhe monitorime si pjesë e Taskforcës antiCovid. Në çdo monitorim...

​Thaçi apelon qytetarët e Kosovës për kujdes të shtuar nga COVID-19

Presidenti Hashim Thaçi u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës për më tepër kujdes në mbrojtjen e tyre kundër koronavirusit, në kohën kur vendi...

Liga e Kampionëve: Merret vendimi për ndeshjen e Barcelonës dhe Napolit

Ndeshja e Ligës së Kampionëve mes Barcelonës dhe Napolit do të zhvillohet në Camp Nou, megjithëse numri i të prekurve me Covid-19 është duke...

Trondit Bill Gates: COVID-19 nuk është asgjë para kësaj krize që po na afrohet!

“Kriza globale ka shokuar botën. Ajo po shkakton një numër tragjik jetëhumbjesh. Njerëzit po përjetojnë vështirësi ekonomike që nuk janë parë në shumë gjenerata....

Një manual për të kuptuar talljen e PD me kandidatët!

Nga Alfred Peza Ka një aksiomë jo vetëm në politikë, por në çdo fushë të jetës, për mënyrën sesi mund ta zhbësh një gjë serioze....

Kompania “Johnson & Johnson” jep një miliard dollarë për vaksina në Amerikë

Qeveria amerikane njoftoi sot për një investim të ri prej një miliard dollarësh në projektin për vaksinën të kompanisë “Johnson & Johnson”, me të...

Fati yt sot, horoskopi 6 gusht 2020

Dashi Nesër do të keni ndryshime të papritura humori dhe pavendosmëri. Do të ishte më mirë të evitonit gënjeshtrat. Ato pak siguri që keni...

Kursi i këmbimit me luhatje të lehta/ Ja sa këmbehet euro dhe dollari

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën leku forcoi pozitat në raport me dollarin amerikan dhe u zhvlerësua ndaj monedhës europiane lehtë, krahasuar...