03.07.2020 06:31
Home Tags Sane

Tag: sane

Ceferin: I duam tifozët në stadium, por s’mund të rrezikojmë sigurinë e tyre

UEFA shpreson që faza “Final Eight” e Champions League dhe Europa League në muajin gusht, të luhet në praninë e tifozëve. Ka qenë vetë...

Dëshmia e fqinjës së familjes Josifi: Pallati u mbush me erën e trupave të...

E kush mund ta kishte imagjinuar që nënë e bijë, do të zgjidhnin të vetëfl ijoheshin me shpresën që do të ringjalleshin sërish. Nënë...

Rrëfimi i ish-dëshmitares së Jehovait: I lashë dhe rilinda! Ja ekstremet që përjetova

Amber Scorah* ishte gjenerata e tretë nga familja e saj që besonte se për çdo pyetje, apo sfidë të vështirë që jeta mund t’i...

Situata e COVID 19/ Redian Krajli: Bashkia e Kavajës ka shtuar plot 20 plazhe...

Ministri Blendi Klosi, së bashku me kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Redian Krajli dhe përfaqësues të Lartë të Policisë së Shtetit dolën në terren...

Meta pret kryeministrin Hoti: Shqipëria mbështet dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti. Kreu i Shtetit e uroi kryeministrin Hoti për detyrën...

Rritje e rasteve me COVID/ Brataj thirrje të fortë qytetarëve: Jeta është e shtrenjtë,...

Pasi sot u shënua shifra rekord me 90 të infektuar në vend, shefi i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj ka dhënë një mesazh të rëndësishëm...

Parlamenti gjerman miraton projektligjin “zero karbon” në 2038

Parlamenti gjerman miratoi sot një projektligj për ta hequr Gjermaninë nga përdorimi i qymyrit deri në vitin 2038, me gjithë kritikat nga organizatat mjedisore...

Nis trajnimi për qentë që mund të dallojnë të infektuarit me COVID-19: Ja ku...

Në një projekt të drejtuar nga Shkolla në Londër e Higjienës dhe Mjekësisë Tropikale, Qenëve të Detektimit Mjekësor dhe Universitetit Durham, Dr Claire Guest...

Policia gati për sezonin turistik: 550 efektivë të angazhuar për menaxhimin e trafikut dhe...

Policia e shtetit informon se ka angazhuar në terren 550 punonjës policie, për të menaxhuar trafikun, si dhe parandaluar aks identet gjatë sezonit turistik....

Saturni rikthehet në Bricjap dhe tregon si do të jetë kjo verë për ty

2 korriku e kthen Saturnin mbrapa, nga Ujori ai hidhet në Bricjap, tek një shenjë që dashuron dhe udhëheq, ku do të qëndrojë deri...