05.05.2021 07:22
Home Tags Sali Berisha

Tag: Sali Berisha

Kanadaja autorizon vaksinën Pfizer për fëmijët 12-15 vjeç

Kanadaja ka autorizuar përdorimin e vaksinës Pfizer kundër Covid-10 për fëmijët e moshës 12 deri në 15 vjeç, duke u bërë kështu vend i...

Lulzim Basha e ka fjalën për “mosnjohje të humbjes”, jo për “mosnjohje të zgjedhjeve”

Nga Mero Baze Lulzim Basha nuk ka problem me Parlamentin e dalë nga zgjedhjet që do të mblidhet në shtator, por me humbjen e tij...

United ka gati ofertën për Kane

90 milionë funte, United e ka gati ofertën për sulmuesin e Tottenham. Harry Kane me shumë gjasa do të largohet gjatë verës nga Tottenham. Manchester United...

Përballje e fortë mes Antonelës e Blerimit: Më ke prekur moralin

Pas ngjarjes së djeshme, ku Antonela u largua nga studio pas përballjes me Blerimin, të dy sqaruan çështjet në një përballje disa minutash. Antonela është...

3 linjat kryesore të urbanëve në Tiranë do transformohen, Gjermania jep 50 milionë euro...

Tre linjat kryesore urbane dhe me ngarkesën më të madhe të udhëtareve në Tiranë, ajo e Unazës, Tiranës së re dhe Kombinat-Kinostudio do të...

“Defender 21”, ambasada e SHBA: Gati për t’u përgjigjur në rast sulmesh!

Ambasada e SHBA në Shqipëri ka ndarë disa pamje nga ceremonia e nisjes së stërvitjes “Defender 21” ditën e djeshme në vendin tonë, ku...

Mbi 10 mijë të infektuar me Covid, humbin jetën 267 persona në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit mbi 10 mijë persona janë konfirmuar të infektuar me Covid në Itali. Sipas statistikave të fundit mësohet se nga 327.169...

Kur dhe çfarë duhet të bëni çdo ditë të muajit, ja ditët më të...

Këtu gjeni ditët më të mira të muajit maj. Kur janë ditët më të mira për të mbjellë lule, ditët më të mira për...

Sezoni turistik/ Brataj: Po vlerësohet lirimi i masave, do të kemi një verë pa...

Kreu i Urgjencës, Skënder Brataj dhe sot lajmin e mirë se këtë verë mund të mos jemi të detyruar për të mbajtur maskën, të...

‘Turpëronte djemtë’. Dedikimet për energjinë e Luljeta Bozos. Amaneti që zbaton çdo ditë!

Profesoresha e Emeritus dhe Dr. Shkencash, Luljeta Bozo këtë të mërkurë ishte e pranishme në programin “Abc e Pasdites” me moderatorin Ermal Peçi, ku...