07.07.2020 01:19
Home Tags Rudina Hajdari

Tag: Rudina Hajdari

Turqia në Ballkan: Një marsh drejt perëndimit

Rajoni i Ballkanit po bëhet tërheqës për një spektër të gjerë të lojtarëve të huaj – nga Pekini në Uashington, dhe nga Brukseli në...

Studentët e huaj/ SHBA heq vizat nëse mësojnë online

Shtetet e Bashkuara nuk do të japin viza për studentët ndërkombëtarë, nëse mësimi i tyre në vjeshtë zhvendoset online, për shkak të koronavirusit. Udhëzimi i...

Rindërtimi/ Kriza e 26 nëntorit, mundësi për transformim historik të jetesës për banorët dhe...

Kryeministri Edi Rama shprehu sot bindjen se “krizën e madhe të 26 nëntorit të shkuar po e kthejmë në një mundësi të madhe transformimi...

Interi me kontratë të re për Lautaron

Interi raportohet se i ka ofruar kontratë të re Lautaro Martinezit, duke i ofruar pagë dyfish më të madhe në mënyrë që ta bindë...

Lori Hoxhës 2020- ta ja solli në majë të hundës dhe të gjithë gjetëm...

Ende pa nisur mirë, viti 2020 po vjen drejt fundit dhe ditët po ikin sa hap e mbyll sytë! Një pjesë të madhe të...

Njihuni me shenjat më ngatërrestare të horoskopit. A bëni pjesë dhe ju?

Disa nga shenjat horoskopit me sa duket janë ngatërrestarë dhe e kanë mendjen vetëm për telashe. Më poshtë do t’ju njohim me pesë shenjat...

Ndryshimi i sistemit zgjedhor/ Përfaqësuesi i OSBE-së: Nuk ka rekomandim, vendim sovran i çdo...

Procesi për ndryshimin e sistemit zgjedhor duhet të nisë të paktën një vit përpara zgjedhjeve të radhës dhe duhet të jetë gjithëpërfshirës dhe transparent. Përfaqësuesi...

Gabimet që ju plakin shumë herët, ja çfarë duhet patjetër të shmangni

Plakja është një proces natyral të cilin njeriu nuk e eviton dot. Megjithatë, njeriu dhe zgjedhjet e tij mund të ndikojnë në mënyrën e...

Dortmundi i cakton afatin e fundit Unitedit për Jadon Sanchon

Gazeta gjermane Bild raporton se Borussia Dortmundi ia ka caktuar Manchester Unitedit afatin deri më 10 gusht nëse dëshiron të bëjë ofertë për transferimin...

“S’do ketë xhungla ndërtimesh por sistem urban”/ Rama për planin e Rindërtimit të Kombinatit:...

Kryeministri Rama e ka cilësuar një mundësi dhe impuls të ri planin e rindërtimit të Kombinatit pas goditjes së i dha tërmeti i 26...