26.05.2020 12:34
Home Tags Presidenti

Tag: Presidenti

Ambasada e SHBA: Synimi është i qartë, populli shqiptar foli dhe reforma në drejtësi...

Ambasada e SHBA-ve ka dalë sot me një deklaratë ku sërish në fokus është reforma në drejtësi. Ambasada amerikane deklaron se SHBA-të mbeten vendosmërisht...

Njihuni me ‘psikovampirët’ dhe mësoni si mund të mbroheni prej tyre

Psikologu Eduart Tafa në një intervistë në emisionin ‘’ Rreze Dielli’’ na njohu më tepër me termin ‘’ psikovampirë’’ cilët janë ata dhe...

Reforma Zgjedhore, palët arrijnë dakordësimin e parë

Është arritur dakordësimi i parë në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, për një nga propozimet e opozitës. Mësohet se palët kanë rënë dakord për...

Fundi i majit do të jetë më i mirë për këto shenja të horoskopit

Puna është tejet e rëndësishme dhe ju me siguri nuk do të dëshironi ta harroni këtë gjë, veçanërisht nëse jeni një nga shenjat e...

Studimi holandez: Ja sa mund të zgjasë imuniteti nga koronaviruset

Një studim i kryer nga Universiteti i Amsterdamit hedh dyshime se imuniteti ndaj koronaviruseve tek njerëzit mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj.Hulumtuesit morën në...

Tha se Strakosha ishte me COVID, reagon babai i futbollistit

Ish-futbollisti, Massimo Brambati, ka lëshuar deklarata të forta ditën e djeshme, duke turbulluar opinionin sportiv.Në qendër të fjalëve të tij ka qenë portieri shqiptar...

Bayern – Dortmund, e veçanta e ndeshjes së sotme

Asnjëherë më parë Dortmund-Bajern nuk është luajtur pa praninë e tifozëve në një ndeshje zyrtare.Kjo është herë e parë që klasikja do të luhet...

Aleanca për Teatrin distancohet zyrtarisht nga Basha, njeh vetëm Metën

Avokatja Adriana Kalaja është shprehur mëngjesin e sotëm se përfaqësuesit e Aleancës për Teatrin që janë dhe kanë qenë në shesh nuk i kanë...

Shpeshtësia e marrëdhënieve në çift dhe lumturia

Kur bëhet fjalë për seksin, njerëzit kanë tendencë të falsifikojnë numrat. Madhësia e penisit rritet, numri i partnerëve gjatë jetës ndryshohet në më shumë...

Historia e veçantë e zonjës që prej 23 vitesh jeton në një kabinë elektrike

Kjo është historia e zonjës që nuk e ka hequr kurrë kapelen. Violeta Mita Bejleri është sot 77 vjeç, por gjatë gjithë jetës së...