05.08.2020 12:23
Home Tags Politike

Tag: politike

Bota solidarizohet me Bejrutin

SHBA do të ndihmojë Libanin pas shpërthimeve në Bejrut, deklaroi presidenti amerikan, Donald Trump gjatë një konference për shtyp në Shtëpinë e Bardhë. “Ne do...

Gjithçka që nuk dimë për katastrofën në Bejrut

Një depo që ruante mijëra tonë materiale shpërthyese mendohet të jetë burimi i mundshëm i shpërthimit masiv që ndodhi në kryeqytetin libanez këtë të...

Messi komenton lamtumirën e Casillas

Ylli dhe kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, i është bashkuar figurave të shumta në botën e futbollit që e kanë nderuar legjendën e Realit...

Nga çfarë duhet të heqin dorë këtë vjeshtë shenjat e horoskopit

Ndërsa edhe një muaj vjen vjeshta  ne tashmë ndiheni të gjallëruar nga energjia e sezonit veror që mund të na shtyjë të bëjmë gjëra...

Casemiro dhe Zidane sherr për Bale’

Gareth Bale është njëri ndër tre futbollistët kryesorë në botë, kur luan në maksimumin e tij, sipas Casemiro, i cili insiston se uellsiani është...

Përgjimi që çoi SPAK tek Ylli Ndroqi

Hetimet ndaj Ylli Ndroqit nuk kanë nisur në datë 21 korrik 2020, datë në të cilën u regjistrua procedimi pasuror ndaj tij. Në shkresat...

Shkeli rregullat, gjobë 1 mln lekë lokalit në Fier

Pavarësisht situatës së krijuar nga pandemia e Covid19 qytetarët akoma nuk janë ndërgjegjësuar për respektimin e rregullave të vendosur nga Ministria e Shëndetësisë. Administratori...

Ngjarja tragjike në Bejrut, Gramoz Ruci mesazh solidariteti kryeparlamentarit të Libanit

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, i ka dërguar mbrëmjen e djeshme një mesazh solidariteti Kryetarit të Parlamentit të Libanit, Nahib Berri, pas shpërthimit të...

Epidemiologu: Ja grup-moshat më të rrezikuara nga COVID 19

Epidemiologu, Ilir Alimehmeti ka publikuar një studim të detajuar të realizuar në SHBA, ku evidentohen grup-moshat më të rrezikuara nga infeksioni i COVID-19. Në studimin...

Dolën në det për të mbledhur rrjetat, i zë furtuna

Tre pjesëtarë të një familje i ka zënë furtuna në det në Himarë, për shkak të motit të keq që përfshiu sot vendin. Tre...