12.04.2021 04:08
Home Tags Perhapja

Tag: perhapja

Pesë arsye të mundshme pse shihni dikë në ëndërr!

Ëndrrat mbajnë kuptime të fshehura dhe mesazhe të fuqishme. Kur ëndërroni për dikë do të thotë se ai po mendon për ju ose do...

Rama nga Cërriku: Rama: Nuk i përdorim telefonat për t’ju pyetur se kë do...

Kryeministri Edi Rama tha se ai nuk është nga ato kryeministër që u kthen shpinën votuesve pas zgjedhjeve të 25 prillit. “Kur mbarojnë zgjedhjet nuk...

Rama: Ja cila është arsyeja përse u ktheva nga emigracioni

Kryeministri Edi Rama në takimin në Cërrik, ka rrëfyer edhe arsyet se përse është rikthyer nga emigracioni. Kreu i qeverisë u shpreh se nuk...

Dy veprat kryesore që duhet t’i bësh patjetër në muajin e Ramazanit

Ez-Zuhriu, dijetari i madh në kohën e tabi’inëve, thoshte: “Ramazani është i karakterizuar nga leximi i Kuranit dhe bamirësia”. Këto dy vepra kanë qenë...

Njihuni me shenjat e horoskopit që vëzhgojnë gjithçka dhe nuk flasin

LUANI-Do ta keni patjetër pak të çuditshme të shihni Luanin në këtë listë, pasi është një shenjë që dëshiron të shfaqet dhe të tërheqë...

Studimi Brazilian: Efikasiteti i vaksinës kineze nuk ulet tek të moshuarit. Vaksina kineze e...

Të tjera të dhëna shpresëdhënëse dalin nga studimi i fundit shkencor mbi efektshmërinë e vaksinës kineze, i kryer në Brazil me personelin shëndetësor. Studimi...

Cërrik, Rama: Nuk duam që asnjë shqiptar të humbasë jetën për shkak të zgjedhjeve

Kryeministri Edi Rama ka komentuar grumbullimet e PD në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit duke thënë se shëndeti i njerëzve...

Italia rrezikon përjashtimin nga Europiani, Gravina i lutet kryeministrit

Numri një i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina, i dërgoi një letër gjatë fundjavës Kryeministrit, Mario Draghi, në të cilën i kërkoi atij...

Rakacolli: Vaksina kineze është e sigurt, më pak efekte anësore se Pfizer

Komisioni i Ligjeve dhe i Shëndetësisë, miratuan pa asnjë debat aktet normative për furnizimin e Shqipërisë me vaksinën kineze. Zv/ministja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli...

Opinion/ Biden po forcon trashëgiminë e Obamës ndërsa kërkon të tijën

Nga John Harwood/ Me plane gjithëpërfshirëse të rimëkëmbjes ekonomike, Presidenti Joe Biden kërkon trashëgiminë e tij për një New Deal ose Great Society. Por...