05.05.2021 05:17
Home Tags Perandoria osmane

Tag: perandoria osmane

Bujar Nishani kërkon me ngulm largimin e Bashës: Po gënjen anëtarësinë

Ndryshe nga lideri i demokratëve Lulzim Basha që foli për arritje të demokratëve në 25 Prill, ish-Presidenti Bujar Nishani, që mban njëherazi edhe postin...

Tritan Shehu ” hedh baltë” sërish mbi vaksinat: Kinezja nuk përdoret as në Afrikë

Tritan Shehu "hedh baltë" dhe akuzon sërish qeverinë për futjen dhe injektimin e vaksinave kineze te qytetarët shqiptarë. Në një postim në Facebook ai...

Ja këshilla e Zidane për lojtarët para ndeshjes me Chelsean

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është përpjekur t’i nxisë lojtarët e vet para ndeshjes së kthimit gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve kundër Chelseat,...

COVID 19/ Sa është numri i infektimeve në të gjithë botën?

Që nga fillimi i pandemisë së COVID-19, numri i personave të infektuar me koronavirus në botë ka kaluar shifrën 155 milionë. Sipas faqes së internetit...

Thjeshtësia fantastike e Demokracisë, që Basha e Berisha nuk duan të kuptojnë

Nga Carlo Bollino Kam një pyetje të thjeshtë fare që do të doja t’ua bëja Lulzim Bashës dhe Sali Berishës, tani që dolën humbës edhe...

Pas pandemisë/ Guvernatori Gent Sejko: Ekonomia drejt përmirësimit në tre muajt e fundit, rritja...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, po mbanë një konferencë mbi vendimmarrjen e politikës monetare, ku tha se ritmi i rimëkëmbjes është përshpejtuar...

Lulzim, bëji një nder PD-së nëse do largohesh: Merri me vete dhe të gjithë...

Nga Ilirjan Blloshmi Zgjedhjet mbaruan. Opozita nëpërmjet disa syresh thotë se, zgjedhjet janë vjedhur. Qeveria po nëpërmjet disa syresh thotë se, zgjedhjet ishin më të...

Largimi i modelit Berisha dhe Meta nga politika, është patriotizëm

Nga Alba Malltezi Është e natyrshme që disa bashkëatdhetarë të jenë të ngjashëm si me Ilir Metën, ashtu dhe me Sali Berishën në karakter, mendime...

E pazakontë në Tiranë/ Shërbyesja i vjedh të moshuarës mijëra euro pas vdekjes, amaneti...

Gjatë viteve të fundit të jetës L., sa herë i takonte vajzat, dhëndurët nipat dhe mbesat, iu thoshte vetëm një amanet. “Kur të vdes,...

Brataj publikon studimin shkencor për vaksinën antiCovid dhe alergjitë, ja kur duhet patur kujdes

Kreu i Urgjencës, Skënder Brataj, ka sqaruar nëse është e sigurt për personat me alergji që të marrin vaksinën kundër COVID. Me një postim...