02.12.2021 11:53
Home Tags Pacintet

Tag: pacintet

Të vaksinuar plotësisht dhe me test negativ, Franca forcon masat në kufi për shtetasit...

Qytetarët e vendeve jashtë Bashkimit Europian, përfshirë Shqipërinë duhet të jenë të vaksinuar plotësisht dhe të kenë një test negativ të koronavirusit për të...

Rama udhëton nesër drejt SHBA

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se ditën e nesërme do të udhëtojë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Lajmin e ka dhënë gjatë një komunikimi...

Braçe: Vaksinimi të bëhet me detyrim, siç po e bën gjithë bota! Të ndalojmë...

Erion Braçe nga salla e Kuvendit tha se Shqipëria duhet ta bëjë vaksinimin me detyrim. Socialisti foli i revoltuar në parlament për shifrat e...

Manastirliu në Kuvend: Nga sot çdo qytetar mbi moshën 18 vjeç mund të bëjë...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në fjalën e saj në Parlament, tha se duke filluar nga sot, të gjithë qytetarët mbi...

‘Koha për të bërë diçka të re’, ish-kancelari Sebastian Kurz largohet nga të gjitha...

Ish-kancelari austriak, Sebastian Kurz së shpejti do të largohet nga të gjitha postet politike. Lajmi është bërë me dije nga gazeta “Kronen Zeitung”. ‘Kurz është...

Pfizer: Vaksina kundër Covid mund të jetë e nevojshme çdo vit

Efektshmëria e dozës përforcuese të vaksinës së Pfizer dhe Biontech, pritet të zgjasë të paktën 12 muaj, dhe do të jetë e nevojshme të...

“Do t’ju presë ministrja, mos rrini në shi!”, Rama takohet me tetraplegjikët që protestojnë...

Teksa jashtë Kuvendit tetraplegjikët zhvillojnë një protestë, kryeministri Edi Rama është ndalur dhe ka biseduar me ta. Kreu i qeverisë iu ka premtuar kësaj kategorie...

Reagon ashpër Messias: Mjaft më, s’jam këtu për shkak të një përralle

Junior Messias ka bërë thirrje që tregimi i tij të mos trajtohet si një përrallë, duke këmbëngulur se sot luan për Milanin sepse e...

Ngjarjet kryesore astrologjike që do të ndodhin në dhjetor

Tashmë është koha për të kthyer kalendarët tanë në dhjetor, që do të thotë se sezoni i festave ka ardhur zyrtarisht dhe dimri është...

Sfidat e përbashkëta/ Armela Krasniqi takon kreun e 16 rregullatoreve audiovizive te Gjermanise

Kryetarja e Autoritetit të Medieve Audiovizive, Armela Krasniqi zhvilloi një vizitë zyrtare në Institutin Shtetëror për Komunikimin në Republikën Federale të Gjermanisë. Krasniqi u...