02.12.2021 04:26
Home Tags Outlook

Tag: Outlook

Bashkëqeverisja/ Rama: Edhe hipoteka dhe legalizimi do të bëhet online! Nëse administrata nuk kthen...

Kryeministri Edi Rama në takimin e parë sensibilizues për Bashkëqeverisjen si mekanizëm i ri detyrues ligjor, për ta çliruar qytetarin nga pesha e administratës,...

Situata epidemiologjike në Kosovë e stabilizuar/ Asnjë humbje jete dhe 16 raste pozitive me...

Ministria e shëndetësisë në Kosovë ka raportuar se në bilancin e 24 orëve të fundit nga 1424 testime të kryera, vetëm 16 qytetarë kanë...

Vritet me armë zjarri aktorja e njohur

Aktorja e “Beasts Of The Southern Wild”, Jonshel Alexander, ka vdekur në moshën 22-vjeçare. Alexander, e cila luajti Joy Strong në filmin e nominuar...

Ambasadorja Kim: Shqipëria e ka shumë të qartë kush është miku e armiku

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim, ka folur mbi ndikimin që Rusia dhe Kina kanë në rajon, gjithashtu dhe për tre prioritetet e...

Vështirësitë dhe dhimbjet mbaruan / Një fundvit i bukur i pret këto shenja

Jo të gjitha ditët janë ditë gëzimi dhe motivimi për ne, mund të përballemi me momente shumë të vështira në të cilat zhgënjimet dhe...

Erikseni nis stërvitjet, për herë të parë që prej arrestit kardiak në Euro 2020

Christian Eriksen është rikthyer në stërvitje në njërin prej klubeve të tij të para në Danimarkë, për herë të parë që prej arrestit kardiak...

Shkencëtarët: Omicron mund të mbyllë pandeminë

Pacienti “zero” i varianti të ri Omicron të koronavirusit në Greqi është zbuluar në qytetin Hania të Kretës. Bëhet fjalë për një qytetar grek që...

“Të ndalohet menjëherë kjo gjë”/ Kraja: 94% e të shtruarve në spitale janë të...

Prof.Dr. Dhimitër Kraja nga Spitali Infektiv tha se 94 për qind e pacientëve të shtruar për shkak të koronavirusit, janë të pavaksinuar. Kraja tha...

Me njerëzit dhe për njerëzit/ Rama publikon takimin me tetraplegjikët që protestonin përpara Kuvendit

Kryeministri Rama ka zhvilluar ditën e sotme një bisedoi me disa përfaqësues tetraplegjik, me të cilët fillimisht u përball në ambjentet e jashtme të...

“Të izolohen të pavaksinuarit”/ Ministri gjerman i Shëndetësisë: Ja sfida për sistemin shëndetësor

Ministri në largim i Shëndetësisë në Gjermani, Jens Spahn, ka theksuar nevojën për kufizime ndaj personave të pavaksinuar kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...