05.05.2021 08:37
Home Tags Ola

Tag: Ola

Kroacia: Nuk mund të japim garanci për lirimin e Hashim Thaçit

Presidenti kroat, Zoran Milanoviç, tha të mërkurën se nuk ka ofruar garanci për lirimin e përkohshëm të ish presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, i...

Përdoruesit e aplikacionit WhatsApp duhet të pranojnë ndryshimet ose do të bllokohen

Përdoruesit e aplikacionit të mesazheve WhatsApp kanë afat deri javën e ardhshme për të pranuar kushtet e reja ose do të bllokohen nga ky...

“Defender Europe 2021″/ Peleshi: Shqipëria, si vend aleat i NATO-s jo vetëm importon por...

“Stërvitja “Defender Europe 2021”, ka të bëjë me transportimin në det nga anijet drejt portit i të gjitha mjeteve, municioneve dhe makinerive. Pra është...

Sërish rritje e shifrave COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi

Rastet e reja COVID-19 të konfirmuara në laborator, të regjistruara në 24 orët e fundit, janë 2 093, nga të cilat gjashtë u identifikuan...

Me urimin special për Vlashentin, Dojna na bëri të qeshim e të emocionohemi edhe...

Vlashent Sata feston sot ditëlindjen dhe ishte i pari që i bëri një urim vetes. Ai falenderoi prindërit që i kanë dhënë jetë dhe...

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 18 fluturime të konfirmuara për të enjten

Tirana International Airport (TIA) konfirmoi 18 fluturime për të enjten, 5 maj 2021. Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës u bën thirrje pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore...

Mbi 19 mijë të vaksinuar në 24 orët e fundit, Manastirliu: Sot kapërcyem 550...

Numri i vaksinave të kryera në vend ka kaluar shifrën e 550 mijë. Kjo u bë e ditur sot nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta...

Murati na habit të gjithëve, deklarohet për Olën

Pas disa takimeve me Olën, Murati është deklaruar se është vetëm për të dhe se nuk do të dalë me askënd tjetër. Por Ola u...

Kanadaja autorizon vaksinën Pfizer për fëmijët 12-15 vjeç

Kanadaja ka autorizuar përdorimin e vaksinës Pfizer kundër Covid-10 për fëmijët e moshës 12 deri në 15 vjeç, duke u bërë kështu vend i...

Lulzim Basha e ka fjalën për “mosnjohje të humbjes”, jo për “mosnjohje të zgjedhjeve”

Nga Mero Baze Lulzim Basha nuk ka problem me Parlamentin e dalë nga zgjedhjet që do të mblidhet në shtator, por me humbjen e tij...