02.12.2021 05:52
Home Tags New york

Tag: new york

Ja qytetet që do të zgjohen nesër me stuhi

Rikthehet moti i keq mbi territorin e Shqipërisë. Duke filluar nga mesnata e sotme do të rikthehen reshjet e shiut në pjesët ekstreme të...

Xhaçka në Ministerialin e OSBE-së: Ballkani i Hapur, mjet efektiv për bashkëpunimin dhe dialogun...

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, drejtoi sesionin e Këshillit Ministror të OSBE-së që u mbajt në Suedi, në cilësinë e...

“Foltorja”, një lëvizje pa të ardhme

Nga Namir Lapardhaja/ “Foltorja” në vetvete është një lëvizje pa të ardhme. Ajo është e destinuar të dështojë. Më 11 dhjetor do të arrijë...

A mund të hiqni manikyrin e thonjve me limon dhe uthull?

Shumë vajza të ndikuara nga influenere, shoqe të tyre apo dhe persona të tjerë kanë qarkulluar mes tyre idenë se manikyri mund të hiqet...

Batuta e Ramës: Nuk kam për të marrë kurrë patentë se s’jam i zoti...

Kryeministri Edi Rama teksa po jepte shembuj se si do të funksionojë Shqipëria pa sportele pas 2022, nuk nguroi që të bënte batuta. "Nuk kam...

Pesë shenjat e Horoskopit që do të kalojnë bukur këtë vit

Festat e Krishtlindjeve po afrojnë dhe dalëngadalë po bëhemi gati të lëmë pas një vit të vështirë. Cilat shenja të horoskopit do të kenë...

Babai i Messit i përgjigjet kritikave në rrjetet sociale për fitimin e “Topit...

Kanë qenë shumë ish-yjet e futbollit që kanë dalë “kundër” trofeut të shtatë të fituar nga ylli argjentinas. Më saktësisht, nuk kanë dalë kundër...

Rama: S’do dëgjoni më nga administrata ‘më ka vdekur vjehrra për herën e 29’

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se nga viti 2022 nuk do të ketë më sportele për të marrë shërbime, por të gjitha...

Bashkëqeverisja, kryeministri Rama: 95% e shërbimeve publike merren online

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “në dispozicion të qytetarëve janë 1209 shërbime, që mund të merren nga telefoni ose kompjuteri më i afërt,...

Big Brother vendos këngën e Fifit/ Ja gjesti i papritur i banorëve

Kënga më e re e Fifit "Diell" të cilën e shkroi gjatë qëndrimit të saj në shtëpinë e “Big Brother VIP” ka psur shumë...