03.06.2020 11:37
Home Tags NATO

Tag: NATO

Ish- kryetari i PD tallet me Bashën: Dhe shoku Rama e tha qartë se...

Ish-kreu i degës së PD-së në Kukës, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” me fjalimin që mbajti në Kuvendin e PD-së, i ka...

Prezantohet projekti i HEC-it të Skavicës, Rama: Ëndërr gjysmë shekullore, financim 100% nga shteti,...

Kryeministri Edi Rama merr pjesë në prezantimin e hidrocentralit të Skavicës. A bën me dije dhe siguron se HEC-i do të ndërtohet 100% me...

Australi, vendi hyn në recesion për herë parë pas 29 vitesh

Departamenti Australian i Thesarit deklaroi që vendi po hyn në recension për herë të parë pas 29 vitesh, pasi statistikat treguan se ekonomia ishte...

Kjo do të jetë shenja më pa fat e horoskopit për këtë vit

Çdo shenjë ka kohët e saj të mira e të këqija. Për fat të keq, viti 2020 nuk do të jetë shumë premtues për...

Hyrja në Kosovë/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme: Lejohet qarkullimi normal i...

Që pas ditës së djeshme, datë 2 qershor 2020, falë konsultimeve të njëpasnjëshme dhe të pandërprera të autoriteteve shqiptare me ato të Republikës së...

Virusi politik, më i keq se coronavirusi

Nga Skënder Minxhozi/ Pas shembjes së Teatrit, opozita e dorëhequr braktisi takimin e parë të rradhës të reformës elektorale. Kamerat fiksuan përfaqësuesit e PS dhe...

20 persona të infektuar gjatë 24 orëve të fundit/ Shkon në 1184 numri i...

Ka shkuar ne 1184 numri i personave te prekur me koronavirus ne vendin tone, me 20 raste te reja ne 24 oret e fundit....

12 mln euro në sezon, Barcelona bind Martinez, provon të mbyll dhe çështjen Pjanic

12 milion euro në sezon dhe një kontratë 5-vjeçare, ky është akordi që drejtuesit e Barcelonës kanë arritur me Lautaro Martinez. Dëshira e lojtarit...

Zëdhënësja e BE: Javën tjetër KE paraqet ‘kornizat’ e negociatave të Shqipërisë në Këshillin...

Javën tjetër do të jetë data kur KE dhe komisioneri për zgjerimin Varhelyi do të paraqesin strukturën apo kornizat e negociatave të Shqipërisë dhe...

Nuk po kërkojnë garanci për votën e 2021, por diçka tjetër!

Nga Alfred Peza Nëse do të duhet ndonjëherë të gjesh modelin sesi një lider, parti apo grupim politik i ikën zgjedhjeve dhe votës së qytetarëve...