02.12.2021 11:35
Home Tags Naço

Tag: Naço

Manastirliu në Kuvend: Nga sot çdo qytetar mbi moshën 18 vjeç mund të bëjë...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në fjalën e saj në Parlament, tha se duke filluar nga sot, të gjithë qytetarët mbi...

‘Koha për të bërë diçka të re’, ish-kancelari Sebastian Kurz largohet nga të gjitha...

Ish-kancelari austriak, Sebastian Kurz së shpejti do të largohet nga të gjitha postet politike. Lajmi është bërë me dije nga gazeta “Kronen Zeitung”. ‘Kurz është...

Pfizer: Vaksina kundër Covid mund të jetë e nevojshme çdo vit

Efektshmëria e dozës përforcuese të vaksinës së Pfizer dhe Biontech, pritet të zgjasë të paktën 12 muaj, dhe do të jetë e nevojshme të...

“Do t’ju presë ministrja, mos rrini në shi!”, Rama takohet me tetraplegjikët që protestojnë...

Teksa jashtë Kuvendit tetraplegjikët zhvillojnë një protestë, kryeministri Edi Rama është ndalur dhe ka biseduar me ta. Kreu i qeverisë iu ka premtuar kësaj kategorie...

Reagon ashpër Messias: Mjaft më, s’jam këtu për shkak të një përralle

Junior Messias ka bërë thirrje që tregimi i tij të mos trajtohet si një përrallë, duke këmbëngulur se sot luan për Milanin sepse e...

Ngjarjet kryesore astrologjike që do të ndodhin në dhjetor

Tashmë është koha për të kthyer kalendarët tanë në dhjetor, që do të thotë se sezoni i festave ka ardhur zyrtarisht dhe dimri është...

Sfidat e përbashkëta/ Armela Krasniqi takon kreun e 16 rregullatoreve audiovizive te Gjermanise

Kryetarja e Autoritetit të Medieve Audiovizive, Armela Krasniqi zhvilloi një vizitë zyrtare në Institutin Shtetëror për Komunikimin në Republikën Federale të Gjermanisë. Krasniqi u...

Vaksina anti-COVID/ Kryeministri Rama merr sot dozën e tretë përforcuese

Këtë të enjte pritet që kryeministri Edi Rama të marrë dozën e tretë të vaksinës anti Covid. Sipas kryeministrisë pritet që Rama rreth orës 11:30...

Ministrja Kushi dhe Ambasadori Del Monaco në lançimin e Masterit të ri në UT:...

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi ka marrë pjesë në prezantimin e Masterit Shkencor në Drejtësi Tranzitore, i cili vjen si një bashkëpunim...

‘Open Ballkan’/ Rama- Tritan Shehut: Adreson nevojat e drejtpërdrejta të qytetarëve! Kuadër rregullator i...

Për kryeministrin Edi Rama, nisma ‘Open Ballkan’ është veçse një kuadër rregullator, as më shumë e as më pak se kuadri rregullator i BE,...